Park Narodowy Komodo słynie na całym świecie z mieszkających na jego terenie Waranów – Smoków z Komodo. Największe jaszczurki żyjące na świecie. Ich rozmiary sięgają nawet 4 metrów długości. Organizujemy kilkudniowe rejsy po Parku Komodo z wizytą na wsypie Rinca, Pink Beach, bezludnej wyspie, snorklingu. Przedstawiamy przykładowy program na 2 dniowy rejs.

Dzień 1. Komodo

Po wczesnej pobudce (ok. 5:00) wyjazd o 5:30 na lotnisko. Każdy uczestnik dostanie śniadanie na wynos. Przelot do Labuan Bajo – miasteczka portowego na Flores. Po transferze do portu początek rejsu po Parku Narodowym Komodo. Łódź 10 osobowa. Przepłyniemy przez doskonałe miejsca do snorkelingu, zatrzymamy się na bezludniej wyspie na plaży. Łódź jest przystosowana do safari nurkowych. Dla chętnych nurkowanie na jednych z najlepszych miejsc nurkowych w Indonezji. Podczas rejsu obiad i kolacja przygotowana przez kucharza na łodzi. Dla wszystkich będą też zimne napoje (cola, sprite, woda). Nocleg na łodziach. Kajuty dwuosobowe. Można też spać na pokładzie (najprzyjemniejsza opcja). Wieczorem łódź zakotwiczy w zacisznym miejscu.

Dzień 2. Komodo

Po śniadaniu na łodzi. Dopłyniemy do wyspy Rinca w parku Narodowym Komodo. Tu czeka nas 45 minutowy trekking podczas którego obserwować można warany z Komodo – największe żyjące jaszczurki na świecie. Można je zobaczyć tylko w tym miejscu. Długość dorosłych osobników sięga nawet 3-4 metry. Podczas trekkingu towarzyszyć nam będą strażnicy i przewodnicy. Po wizycie na Rinca powrót na łodzie i rejs powrotny do Labuan Bajo. Po drodze możliwość snorkelingu (jeśli czas pozwoli). Na łodzi podany zostanie obiad. Po dopłynięciu do portu transfer na lotnisko i wylot na Bali ok. 16:00. Na Bali transfer do hotelu.