Indonezyjska część Papua to wyjątkowe miejsce, unikalne w skali świata. Jeśli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć się jak podróżnik to rozważ wyprawę na Papuę.

Plemiona Papuasów porozumiewają się około 300 językami, co stanowi 25% wszystkich języków znanych ludzkości. Większość  Papui pokryta jest gęstą, tropikalna dżunglą. Kryje mnóstwo nieznanych  gatunków roślin i zwierząt. Możliwe też, że dżunglę zamieszkują plemiona, które nigdy nie nawiązały kontaktu ze światem zewnętrznym.

 

 

Dzień 1. Wylot z Bali (B)          

Spotkanie na lotnisku w Denpasar (Bali). Wylot do Jayapura (Papua). Lot z przesiadką w Makkasar ( Sulawesi ). Po przylocie wycieczka w okolice jeziora Sentani. Popłyniemy na jedną z 19 wysp znajdujących się na tym olbrzymim akwenie. Zetkniemy się po raz pierwszy ze sztuką papuaską i rękodziełem. Po wycieczce przejazd do hotelu. Nocleg w Jayapura. 

Dzień 2. Wamena ( Dolina Baliem ) (B)      

Papua Indonezja

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Wameny miejscowości położonej w Dolinie Baliem, skąd rozpoczniemy naszą przygodę. Przelot trwa ok. 45 minut. Do Wameny można dotrzeć jedynie droga lotniczą. Zakwaterowanie w hotelu i przejazd do wioski Jiwika, gdzie można zobaczyć ponad trzystuletnią mumię jednego z przodków plemienia Dani. Jest to jedna z trzech zachowanych mumii w Dolinie Baliem. Po wycieczce powrót do Wameny i czas wolny lub wspólny spacer po miasteczku, wizyta na bazarze a dla chętnych możliwość spróbowania lokalnej używki – pinangu. Nocleg w hotelu Pilomo.

Dzień 3-5 Trekking w Dolinie Baliem (B,L,D)

papua trekking             

O poranku wyruszymy na trzydniowy trekking po Dolinie Baliem. Odwiedzimy wioski plemion Dani oraz Lani. Będziemy mogli doświadczyć codziennego życia w oddalonym od świata regionie. Piękne widoki dziewiczych terenów, góry, rwące rzeki i wiszące mosty. Noclegi – gościnnie w chatach plemion lub szkołach. Towarzyszyć będą nam lokalni przewodnicy i tragarze. Nocleg w wioskach Papuaskich w tradycyjnych chatach.

Dzień 6. Festiwal Baliem (B)

papua festiwal

Raz w roku w okolicach Wameny odbywa się festiwal na którym spotyka się większość plemion z Doliny Balie (Dani, Yali i Lani)  Wszyscy są ubrani w swoje tradycyjne stroje a plemienne malunki oraz ozdoby dodają im niezwykłego uroku. Jedni zachwycają strojami, inni – ich brakiem. Często jedynym okryciem jest koteka, czyli drewniana osłona męskiego przyrodzenia. 

Uczestnictwo w festiwalu to idealna okazja do poznania ostatnich prawdziwych plemion i zrobienia wspaniałych zdjęć. Podczas festiwalu odbywają się różne zawody np. rzucanie włócznią, wyścig świń oraz pokazy plemiennych tańców. Nocleg w Wamenie w Pilomo

.Dzień 7. Wamena – Jayapura – Bali (B)

Wczesny wyjazd dna lotnisko i wylot do Jayapury. Przesiadka i dalszy lot na Lombok. Na tej trasie często dochodzi o opóźnień samolotów, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Wieczorem przylot na Bali. Koniec wyprawy.

 papua festiwal
papua festiwal