Przykładowy program wyprawy na Borneo:

 

Dzień 1. Borneo

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Banjarmasin na Borneo – trzeciej największej wyspie świata.. Po przylocie wycieczka portowym mieście Banjarmasin – najprężniej rozwiniętym na całej wyspie. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2. Borneo

Wczesnym rankiem wizyta na floating market (pływający bazar), gdzie codziennie rano lokalni rolnicy handlują swoimi warzywami i owocami z długich łodzi. Ciekawe komu uda się kupić najwięcej towaru za 5 USD. Po wizycie na targu wodnym przejazd do wioski Cempaka, gdzie zobaczymy tradycyjny sposób poszukiwania diamentów. W kolejnej osadzie Pandak Daun będziemy mogli zaobserwować stada wodnych bawałów wracających do swoich zagród. Wieczorem dotrzemy nad rzekę Loksado, gdzie noc spędzimy w namiotach/lodge. Kolacja przygotowana przez lokalnych mieszkańców.

Dzień 3. Borneo

Po wczesnym śniadaniu wyruszmy do Malaris, skąd rozpoczniemy całodniowy trekking podziwiając po drodze wodospady, longhouse’y, czyli tradycjne domostwa Dajaków (rdzenna ludność Borneo), uprawy kauczuku, mosty zwodzone i bujną dżunglę. Późnym popołudniem dotrzemy do kolejnego miejsca nad rzeką Loksado, gdzie nocować będziemy w namiotach. 

Dzień 4. Borneo  

Rano ruszymy do lasu, aby ściąć drzewa bambusa, które posłużą nam do budowy tratw. Miejscowy mieszkańcy pomogą nam w tym, ale każda para będzie odpowiedzialna za zbudowanie swojej tratwy. Następnie spłyniemy tratwami w dół rzeki Amandit. Wieczorem powrót do Banjarmasin i nocleg w hotelu.