Transport

TAXI

W okolicach Denpasar, Kuta, Seminyak, Jimbaran, Nusa Dua czy Sanur można bez problemu i w miarę tanio poruszać się taksówkami ( najlepiej korzystać z korporacji Blue Bird – taksówki posiadające taksometr). Taksówkę łatwo złapie się na ulicy, można również zamówić w hotelu, restauracji itp. lub pod numerem : 0361 701111.

Na pewno spotkacie się wszędzie z ofertami transportu od Balijczyków. Ceny są wówczas do uzgodnienia i zależą od waszych umiejętności negocjacyjnych.

Na Bali funkcjonują również skutery taksówki. Jest to dośc wygodne w okolichach Kuty/Seminyak gdzie wieczorami ulice są zakorkowane a skutery zwinnie przemykaja miedzy samochodami. Jeśli zdecydujecie się skorzystać z takiej opcji „podwózki” pamiętajcie o tym, aby założyć kask ! Każdy kierowca powinien mieć zapasowy kask. 

Dla posiadaczy smartfonów polecamy świetną aplikacje GO-JEK. za pośrednictwem aplikacji można zamówić TaxiSkuter.

Wynajem samochodu (bez kierowcy)

Na Bali można wynająć samochód. (Międzynarodowe Prawo Jazdy)

Ceny wahają się od 35 USD za dzień w zależności od samochodu. Na Bali obowiązuje ruch lewostronny. Bezpieczeństwo na drodze oraz styl jazdy pozostawiają wiele do życzenia. Jeżeli zdarzy się stłuczka lub wypadek, niestety winny jest turysta i to on pokrywa wszystkie koszta.

Wynajem skutera na Bali (KASK !)

Wynająć motor jest bardzo łatwo, zajmuje to zwykle kilka minut. Wystarczy Międzynarodowe Prawo Jazdy, nazwa hotelu oraz opłata z góry. W Benoa, Kuta, Jimbaran, Seminyak, Ubud motor można wynająć na każdym kroku. Cena to około 70.000 Rp (6$) za dzień. Jazda na motorze po Bali to ryzykowne wyzwanie, ale też niezapomniane wrażenie. Prosimy zachować ostrożność.

Rower

W mniejszych miejscowościach takich jak Ubud, Sanur czy Candidasa warto wypożyczyć rower i pozwiedzać okolice. Koszt wynajmu roweru to około 3 USD/dzień.

Jeżeli jesteście zainteresowani wynajmem samochodu lub skutera to oferujemy swoją pomoc w załatwieniu formalności.

info@zobaczbali.pl